Mitrāji ir viens no svarīgākajiem biotopiem pasaulē, kas sniedz būtiskus ekosistēmu pakalpojumus, piemēram, ūdens filtrēšanu, oglekļa sekvestrāciju un bioloģisko daudzveidību. Latvijā ir plaša mitrāju daudzveidība, kas ietver purvus, aukstās avotus, sūnas un vērpjus. Tomēr, kā daudzās citās vietās pasaulē, arī šie biotopi ir pakļauti pārmērīgai apsaimniekošanai un iznīcināšanai.
Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā ir būtiska, lai saglabātu šo vērtīgo ekosistēmu. Tas prasa gan valsts, gan privāto sektoru iesaistīšanos, kā arī zināšanas un izpratni par šo biotopu vērtību un to, kā tos efektīvi pārvaldīt.
Pirmkārt, ir jāveic plašāki mitrāju inventarizācijas un kartēšanas darbi, lai noteiktu, kur atrodas visvērtīgākie un visvairāk apdraudētie biotopi. Tas palīdzēs noteikt prioritāšu jomas aizsardzībai un restaurācijai.
Otrais solis ir izveidot un īstenot efektīvas aizsardzības stratēģijas. Tas var ietvert aizsargājamo teritoriju izveidi, dabas parku izveidi vai citus aizsardzības mehānismus. Šīs teritorijas var tikt pārvaldītas tā, lai tajās tiktu saglabātas vai atjaunotas mitrāju funkcijas un bioloģiskā daudzveidība.
Treškārt, mitrāju apsaimniekošanai ir jābūt ilgtspējīgai. Tas nozīmē, ka jāveic darbības, kas nekaitē mitrāju ekosistēmām, piemēram, ilgtspējīga meža izstrāde, tīrīšana un atjaunošana. Turklāt ir svarīgi ieviest praksi, kas samazina mitrāju degradāciju, piemēram, samazinot ūdens izņemšanu un izvairoties no pārmērīgas zemes izmantošanas.